Mój adwentowy kalendarz

Pomysł na zrobienie własnego kalendarza adwentowego pojawił się już w ubiegłym roku. Niestety nie miałam żadnego pomysłu jakby miał wyglądać. Temat powrócił dwa miesiące temu. Postanowiłam zrobić kalendarz w kształcie choinki z kieszeniami na słodycze. Kupiłam nawet odpowiednią włóczkę, ale na szczęście nim złapałam za szydełko, w grupie - Szydełkomania - wzory i schematy na FB zauważyłam świetny pomysł na taki kalendarz.
Za pozwoleniem autorki pani Alicji Z., skorzystałam z patentu i tak powstał mój własny, szydełkowy, wielokrotnego użytku.
  Zaletą tego kalendarza była możliwość wykorzystania wielu elementów już wcześniej zrobionych, jak gwiazdki, bombki czy choinki. Musiałam tylko zrobić 12 woreczków na słodycze. Niestety brak wystarczającego miejsca na kominku, gdzie od początku chciałam go umieścić, ograniczyło liczbę woreczków.


Największy problem stanowiło dla mnie przymocowanie numerów przypadających na poszczególne dni. Zrobiłam je wycinając za pomocą ozdobnego dziurkacza gwiazdki i choinki ale nie mogłam się zdecydować czy je przykleić czy przywiązać. Dosłownie w ostatniej chwili z pomocą przyszedł mi Empik, gdzie znalazłam takie samoprzylepne, dwustronne kostki 3 d. Bardzo pomocny drobiazg.Wykonanie takiego kalendarza nie jest skomplikowane, a efekt końcowy jest całkiem ciekawy. Niestety dużo czasu zajęło mi jego złożenie :(. Niby nic takiego, a jednak. Najpierw musiałam przymocować sznurek na którym chciałam zawiesić elementy kalendarza do obramowania kominka. Pierwotnie zastosowałam taśmę dwustronną ale ostatecznie zakończyło się na dwóch gwoździkach, gdyż obciążenie po wypełnieniu sakiewek słodyczami było za duże na taśmę. Zawiązanie supełków na sznurku rozwiązało kolejny problem czyli sposób przywiązania do niego elementów kalendarza.

Wszystkim, którzy widzieli na żywo kalendarz bardzo się podoba, ja jednak nie jestem do końca przekonana. Mam wrażenie, że czegoś mu brakuje. A Wy jak sądzicie?

Czekam na sugestie i pozdrawiam w pierwszym dniu grudnia ;)


Komentarze

 1. Jak dla mnie - pomysł super! Wygląda świetnie :)
  A co do składania w całość tak czasami jest, że to najbardziej pracochłonna część. Ale było warto, bo efekt bardzo fajny!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie się prezentuje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł i wykonanie;) Z takim kalendarzem można odliczać;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł i wykonanie;) Z takim kalendarzem można odliczać;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz