Świąteczne ozdoby stołowe ;)

Oglądając świeczniki jakie wykonała Kasia z bloga Lady with crochet, uświadomiłam sobie, że wśród tylu wykonanych w tym roku przeze mnie ozdób nie zrobiłam nic na świąteczny stół. 
Postanowiłam zrobić małe choinki, które można położyć przy talerzu. Przy okazji wypróbowałam nową włóczkę - Yarn Art Etamin. Jest to 100% akryl, w 30 g motku znajduje się 180 m nitki. Zgodnie ze wskazaniami na metce właściwym rozmiarem drutów i szydełka do tej włóczki jest 2,5.
Muszę przyznać, że bardzo przyjemnie się z nią pracuje, nie rozdwaja się, nie haczy, łatwo przesuwa się po szydełku. Rzeczywiście przy zastosowaniu tego rozmiaru szydełka, praca jest odpowiednio zwarta, nie tworzą się dziury. Choinki wykonałam według tego samego wzoru co choinki na patyku. Dwie takie same obrobiłam dookoła półsłupkami a środek wypełniłam watą i przyozdobiłam kokardką w kratkę. W planach mam jeszcze zielone, ale najpierw muszę kupić włóczkę.
Oprócz choinek zrobiłam również świąteczne podkładki pod kubki w kształcie bombek. Wykorzystałam resztkę wełny jaką kupiłam w Kauflandzie. Niestety starczyło tylko na 3 szt. Musze uczciwie przyznać, że bardzo mi się podobają moje stołowe ozdoby. Może dlatego, że ponownie wykorzystałam moje ulubione w tym roku wzory na bombki i choinki, które jak widać sprawdzają się z rożnymi materiałami. Włóczka Yarn Art Etamin bardzo mi się podoba, kiedyś zrobię z niej szal lub chustę.  

Komentarze

  1. O raju... Śliczne! a ja z ozdobami w lesie:( Może się wymienimy? Ja zafunduję Ci pluszaka a Ty mi ozdoby:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Boskie są te choinki, podkładki bardzo pomysłowe :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Superowe choineczki i cudne bombeczki - pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz