Czerwony dywan

Nieświadomie podjęłam jednak jedno noworoczne postanowienie - wykończyć wszystkie rozpoczęte w 2015 roku robótki. W pierwszej kolejności zrobiłam szydełkowy dywanik do łazienki, który można obejrzeć tutaj. Następna była limonkowa serweta, ale niestety na cztery okrążenia przed końcem zabrakło mi nici :(. Dlatego w oczekiwaniu na przesyłkę postanowiłam skończyć kolejny szydełkowy dywan.
Pomysł na niego zrodził się wiosną ubiegłego roku. I pewnie dawno byłby już ukończony, ale oczywiście kupiłam za mało sznurka. Jak już otrzymałam materiał to zmieniłam koncepcję, potem okazało się, że niestety robiłam go za dużym szydełkiem i bardzo był pomarszczony, ostatecznie zabrałam się za inne rzeczy ...
W ubiegły czwartek sprułam to co miałam wcześniej udziergane i otrzymałam taki malutki kłębuszek - 400 m sznurka. 


W piątek zabrałam się za tworzenie. Sznurek bawełniany w rozmiarze 5 mm plus szydełko 6 mm dają prawie natychmiastowy efekt ;). Po dwóch dniach powstał dywan, a właściwie dywanik o średnicy 110 cm wykonany z 600 m sznurka.


Wzór całkowicie mojego pomysłu, naprzemiennie rząd półsłupków i słupków, zakończony trzema rzędami półsłupków.


Nie jestem do końca zadowolona z uzyskanego efektu. Nie jest idealnie okrągły a do tego widać miejsca dodawania oczek. No cóż, jak na drugi raz może być. Ogólne wrażenia po pracy ze sznurkiem bawełnianym mam bardzo pozytywne (oprócz bolącej ręki). W przyszłości jeszcze się nim pobawię. 

Życzę miłego niedzielnego wypoczynku ;)

Komentarze

 1. Wcale źle nie wygląda :) Mnie się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Najwyraźniej sowie spodobał się dywanik ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiem Ci, że kształt wyszedł ciekawy i bardzo mi się podoba:) Czyli w sumie zużyłaś 6 motków sznurka, czy kupowałaś jakiś w większych objętościowo motkach?;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest sznurek, który kupiłam u Mila, motki po 100 m. Następnym razem zamówię ten z Nowej Soli, bo w szpuli jest 260 m czyli mniej łączenia. I chyba fajniejsze kolory, chociaż mniejszy wybór.

   Usuń
 5. Bardzo ładny dywanik. Nie musi być okrągły. Ten kształt świetnie się prezentuje.
  Szybko go zrobiłaś. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Kształt jest ekstra :)
  dywanik mówi : tak ma być :)
  w życiu bym się nie domyśliła ,że docelowo miał być okrągły :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Ojejuśku tylko dwa dni? Szybciutko Ci poszło.
  Pozdrawiam cieplusio!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz