Szydełkowy dywanik

Witajcie w nowym roku ;). Ja rok zaczęłam nie od postanowień, ale od wykonania pierwszego dywanu z bawełnianego sznurka.
Wiosną ubiegłego roku kupiłam czerwony i niebieski sznurek. Z czerwonego miał powstać dywan na balkon a z niebieskiego do łazienki. Doradzono mi, żebym kupiła szydełko nr 10, które będzie idealnie pasowało do 5 mm sznurka. Niestety w moim przypadku to się nie sprawdziło. Pomimo, że robię ściśle to dywan był bardzo pofałdowany. Dopiero zmiana rozmiaru szydełka na 6 mm dała właściwy rezultat.Mój dywanik ma 62 cm średnicy, wykonany jest półsłupkami z 200 m bawełnianego sznurka. Drugie zdjęcie lepiej oddaje prawdziwy kolor.

Ponieważ nigdy wcześniej nie pracowałam ze sznurkiem, postanowiłam trochę zagłębić temat. Polecam blog Latające dywany gdzie jest kilka fajnych samouczków czy Grzebyczkowy Świat gdzie można podziwiać dywany różnego kształtu i wielkości Natomiast na blogu Dziergalnia znalazłam bardzo przydatne wskazówki oraz schemat dodawania oczek, który prezentuję poniżej.Pomimo początkowych problemów jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego. W planach mam wykonanie kolejnego, tym razem czerwonego dywanu, ale chwilowo zajęta jestem wykańczaniem limonkowej serwety, którą mam nadzieję niedługo Wam zaprezentować. 

Pozdrawiam ciepło bo mróz porządnie trzyma ;)

Komentarze

 1. Świetny, a czy 1 motek wystarcza na taki dywanik? Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Czy dobrze rozumiem, udało ci się go zrobić w 3 dni? Pozdrawiam również cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super! Czy dobrze rozumiem, udało ci się go zrobić w 3 dni? Pozdrawiam również cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładny dywanik i w fajnym kolorze. Ja też zamierzam się do robienia ze sznurka, tylko najpierw muszę znaleźć sznurek:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiadając na pytania, zużyłam 2 motki, a robiłam go 2 dni. Szybciej się nie dało bo ręka bolałą ;). Musiałabym go zważyć ale trochę waży, mimo, że jest niewielki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny. Muszę kupić sznurek ...

  OdpowiedzUsuń
 7. Super dywanik.Muszę pomyśleć, żeby sobie zrobić do łazienki. Serdecznie pozdrawiam w Nowym Roku.

  OdpowiedzUsuń
 8. Super! I piękny ma kolor :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzięki za schemat koła :)
  Wykorzystam :)
  I za linki do stron.
  Dywanik sympatyczny :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz