Jaja od strusia :)

Moje kolejne szydełkowe pisanki powstały na podstawie wzorów z bloga Zwariowane robótki. Są wykonane w technice filet i chyba dlatego są takie wyjątkowe. Skorzystałam ze schematów rozrysowanych przez autorkę Magdę i tak powstały te oto "maleństwa".
Wykonane są z kordonka Maxi w kolorze jasnożółtym, szydełkiem 1,5 mm. Mogą śmiało konkurować ze strusimi jajami, gdyż mają 12 cm wysokości oraz 31 cm obwodu :).
Właściwie każdy może stworzyć swój własny schemat na takie jajo, wystarczy kartka papieru, ołówek i pomysł na motyw przewodni, który trzeba rozrysować. Dzięki Magdzie, mamy gotowe wzory na 6 oryginalnych pisanek, wystarczy tylko złapać za szydełko.
A zatem, do dzieła!

Komentarze

 1. Filetowe jajka szczerze mówiąc najbardziej mi się podobają. Osobiście nigdy jeszcze ich nie robiłam. Twoje są śliczne! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Filetowe jajka wyglądają pięknie!!!:) Pozdrawiam!
  Przyznam się, nie wiem na czym polega to filetowanie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inaczej technika siatkowa. Tak w skrócie - jest to technika robienia kratek, pustych (tworzących tło) i pełnych za pomocą których wyrabia się dany wzór. Świetna na serwety czy firany. Jak dla mnie bardzo prosta, szczególnie kiedy cała robótka ma proste boki.

   Usuń
  2. Dziękuję:) Proste! Zaskakuje mnie czasem nazewnictwo.

   Usuń
 3. A czy te pisanki były usztywnione na balonach? Jakim sposobem i czym? Bo z tym mam największy problem. Bardzo ładne !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ługa i balon. Ale przyznam szczerze, że musiałam poprawiać bo za pierwszym razem albo uciekło powietrze z balonu, albo krzywo się ułożyły kratki. Po drugim razie są porządnie sztywne. Krochmalu nie rozcieńczałam, ale za pierwszym usztywnianiem były trochę miękkie, łatwo było je zgnieść :).

   Usuń
 4. Jajko jest śliczne proszę pod powiedzieć z ilu oczek zacząć

  OdpowiedzUsuń
 5. Jajko jest śliczne proszę pod powiedzieć z ilu oczek zacząć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na samym początku posta jest link do bloga Zwariowane robótki, tam są wzory :)

   Usuń
 6. świetne :) Miałam chęć zrobić filetowe pisanki w tym roku, ale czas moje chęci zweryfikował ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niesamowite gigantyczne jajka! :) Ładnie wyszły :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudowne jaja :)Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wow :-) pieknie wyszly jajka!!!! Jakże mi ogromnie milo ze wspomniana zostalam na Twoim blogu :-) Serdecznie dziekuje!!!!!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz