Pawie oczka

Zawsze bardzo podobał mi się wzór pawich oczek. Niedawno znalazłam bardzo prosty schemat na ich wykonanie. Nie mogłam się oprzeć i w ten sposób powstały kolejne kolczyki. Oczywiście można ten element wykorzystać do stworzenia wielu innych ciekawych rzeczy, pewnie sama jeszcze kiedyś coś zrobię. 


Z braku kolorów typowych dla pawiego oka, wybrałam zestaw fioletów (biały-fiolet-jagoda) i brązów (słoma-umbra-rudy), obie pary wykonane są z kordonka nowosolskiego, szydełkiem nr 2. Przy tej grubości nitki element wychodzi niewielki, ma ok. 3,5 cm długości.


Oryginalny wzór pochodzi ze strony The Curio Crafts Room, ale dla osób nie przepadających za językiem angielskim przygotowałam tłumaczenie.

Oczko wykonuje się w trzech okrążeniach:
- okrążenie 1 - pierwszy kolor
Zaczynamy od magicznego kółka, w którym robimy: 3 półsłupki z narzutem, 5 słupków, 1 słupek podwójny, 5 słupków, 3 półsłupki z narzutem, oczko ścisłe w pierwszym półsłupku;
- okrążenie 2 - drugi kolor
Rozpoczynamy w trzecim półsłupku poprzedniego okrążenia - 5 półsłupków, pikotek (półsłupek - oczko łańcuszka - półsłupek), 7 półsłupków, pikotek z 3 oczek łańcuszka, 2 półsłupki, oczko ścisłe w pierwszym półsłupku;
okrążenie 3 - trzeci kolor
Rozpoczynamy w czwartym półsłupku poprzedniego okrążenia - 2 pikotki z dwóch oczek łańcuszka, 3 pikotki z 3 oczek łańcuszka, pikotek z 4 oczek łańcuszka, 3 pikotki z 3 oczek łańcuszka, 2 pikotki z dwóch oczek łańcuszka.
Prawda, że proste :).

Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku :D.

Komentarze

 1. 100 post na stronie i taki bonusik! Bardzo dziękuję za schemacik :) a Twoje kolczyki są takie proste, a zarazem tak niesamowite :) nic tylko dorobić resztę pióra i pawiowi wetknąć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję aż 100 wpisów ! :)
  Piękne kolczyki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne kolczyki.Prostota jest najlepsza. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne kolczyki.Prostota jest najlepsza. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Też mi się podobają pawie oczka :) Bardzo ładne kolczyki wyszły :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Znowu jubileusz:) Gratulacje! Piękne pawie oczka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczne kolczyki.Świetny wzór. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzięki :) będą się dobrze nosić :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz