Ośnieżone choinki

Wiedziałam, że muszę je zrobić od chwili kiedy kupiłam świąteczne wydanie gazetki Sabrina Wydanie Specjalne nr 5/2016. Pięknie się prezentują na okładce, a w rzeczywistości są równie urocze :).


Choinki są bardzo proste w wykonaniu, posługujemy się tylko słupkami i oczkami łańcuszka. Podstawą są obręcze i kółka do obrabiania, które bez problemu można kupić w pasmanteriach. Obrobione obręcze stanowią poszczególne poziomy drzewek, które następnie kolejno zszywamy i umieszczamy na kiju od szczotki :). 


Do wykonania ozdób posłużył mi kordonek nowosolski 50 x 6 w odcieniu bielonym (ten kolor w przeciwieństwie do białego jest rzeczywiście śnieżnobiały). Po połączeniu poszczególnych elementów korona choinki jest wystarczająco ciężka, ładnie się układa i dlatego nie potrzebuje usztywnienia.


Bardzo podoba mi się pomysł z wykorzystaniem pieńka jako podstawy. Nie udało mi się niestety zdobyć odpowiednich kawałków drewna, dlatego moje choinki stoją w wypełnionych zaprawą doniczkach. Górę obłożyłam sosnową korą, która dobrze maskuje zawartość doniczek.
Teraz dopiero zauważyłam, że nie wypchałam czubków, ale to nic, wydają się być trochę bardziej naturalne, bo przecież ideałów nie ma :).

Pozdrawiam słonecznie, trochę dzisiaj chłodno ale świeci piękne słońce :D.

Komentarze

 1. Robią wrażenie :))) Bardzo ładne !!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesujące są;-) Pozdrawiam i najlepszości noworoczne ślę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale śliczne! Ja niestety przegapiłam ten numer. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Prezentują się świetnie! Bardzo podoba mi się inne zastosowanie kija do szczotki:) Wyglądają fajniej niż w gazetce:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Marzyłam o takiej choince! Jednak zabrakło mi czasu żeby ją zrobić... Piękna ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow przepiękna choineczka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne choinki! szkoda, że przeoczyłam tę gazetkę - w sumie, to nawet po sklepach nie chodziłam w okresie przedświątecznym ;) są naprawdę cudowne :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Niesamowicie wyglądają, po prostu extra

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne ! Nie wiedziałam ze wychodzą takie duże !

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz