Bluzki z aplikacjami

Wpadła mi ostatnio w ręce bluzka, którą zrobiłam dobrze ponad 10 lat temu. Niestety nie pamiętam jaka to włóczka. Ale wydaje mi się, że ma sporą domieszkę lnu bo bardzo dobrze się sprawdza w czasie upałów. 


Wzór najprostszy z możliwych, zwykła filetowa siatka. Pomysł zrodził się chyba pod wpływem zrobionej nieco wcześniej firanki do kuchni. Ponieważ włóczka odczekała sporo czasu zanim po nią sięgnęłam, nie miałam już możliwości dokupienia brakującego motka. Jak widać zabrakło bardzo niewiele. Gdybym lubiła (naprawdę) głębokie dekolty lub natura wyposażyłaby mnie nieco szczodrzej to pewnie nie musiałabym dorabiać wstawek. Ale nie wyszło najgorzej, a aplikacja i tak była planowana od samego początku. Chociaż teraz zrobiłabym ją nieco inaczej :).

Jedną z osób, którym ta bluzka zawsze się podobała jest moja mama. Ale dopiero trzy lata temu poprosiła mnie o zrobienie czegoś na jej podobieństwo. I tak oto powstał szaraczek.


Zrobiony jest z kordonka nowosolskiego w kolorze popielatym, a do wykonania aplikacji dodatkowo wykorzystałam taką cieniutką srebrną nitkę. Na pewno doskonale ją znacie, jest sprzedawana w małych szpuleczkach jak nici do szycia. 
Ponieważ dekolt okazał się odrobinę za duży znowu musiałam trochę pokombinować. Ale nici miałam pod dostatkiem i wstawka nie rzuca się w oczy tak bardzo jak w oliwkowej. Właściwie to takie wykończenie podoba mi się nawet bardziej.

Mam ochotę zrobić kolejną bluzkę w tym stylu, w jakimś letnim kolorze :D. Może za jakiś czas się pochwalę.

Pozdrawiam serdecznie :).
Kasia

Komentarze

 1. Świetna bluzka! Ja w dalszym ciągu boję się zacząć dziergać ubrań! bardzo mi się podoba Twoja wersja i czekam na kolejną :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie proste a jakie efektowne. Bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne te bluzeczki :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne bluzeczki, świetne kolorki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kapitalne bluzki, latem na pewno zbawienne :) Jakbyś faktycznie chciała brać się za kolejną, ale nie byłoby dla kogo, to tylko daj znać :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna bluzeczka! Niby prosta, a ma w sobie to coś ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bluzki są cudowne! Musiałaś się naprawdę napracować nad nimi;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Obie piękne!!! Pozdrawiam serdecznie 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Prześliczne bluzeczki.Proste i super wykończone.Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Proste w wykonaniu a jaki efekt. Rewelacyjne. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Proste w wykonaniu a jaki efekt. Rewelacyjne. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz