Wiosenne etui

Niedawno podziwiałam na blogu Neiti Novelties oraz Szydełkiem ... w wolnej chwili etui na telefony. Sama od dawna miałam taki pokrowiec w planach, ale dopiero dziewczyny zmobilizowały mnie do działania.


To jest drugie podejście do tematu, za pierwszym razem wybrałam wielokolorową włóczkę Alize Diva, ale na tak małej powierzchni kolory dziwnie się ułożyły i wyszła straszna pstrokacizna. Dlatego porzuciłam pomysł z melanżem i sięgnęłam po kordonek nowosolski w odcieniu limonka. Soczysta, wiosenna zieleń w sam raz na nadchodzącą porę roku. Etui robiłam na okrągło półsłupkami. Szydełko nr 4 i nitka o grubości 50 x 12 dały bardo ładny efekt. Niestety pomimo moich usilnych starań miejsca łączenia kolejnych okrążeń były widoczne. Żeby je trochę zamaskować naszyłam szklane koraliki w odcieniu butelkowej zieleni. Zakryłam mankamenty i przy okazji ozdobiłam etui.
Zdjęcia nie pokazują prawdziwej intensywności koloru, ale za to ujawniły jak nierówno kordonek został ufarbowany (chociaż na żywo tego nie widać). 
Pomimo tych drobnych wad jestem zadowolona, a mój telefon chyba jeszcze bardziej :).
A Wam jak się podoba?

Miłego dnia!
Kasia

Komentarze

 1. Cieszę się, że Cię zmobilizowałam ;) Bardzo efektownie wygląda z tymi koralikami, no i bardzo ładny kolor ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne etui :) Piękny wiosenny kolorek wybrałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi się podoba - zdjęcia niestety czasem lubią coś przekłamać, ale i tak ta zieleń jest taka wiosenna :D i świetny pomysł z tymi koralikami, ale pewnie mnóstwo pracy Cię to kosztowało?

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne etui :) a pomysł z koralikami - to strzał w 10 :)

  OdpowiedzUsuń
 5. fajny, wiosenny kolorek! bardzo praktyczne etiu

  OdpowiedzUsuń
 6. Pomysł z koralikami - bomba! :) Ale gdybyś nie wspomniała, że zdjęcia pokazują nierówności w farbowaniu nici, to zupełnie bym to przegapiła. Pewnie zrzuciłabym winę na jakość aparatu, stratną kompresję danych lub coś podobnego :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Swego czasu miałam szał na robienie etui na komórkę i udziregałam ich chyba 20 szt. :) Wszystkie porozdawałam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo wiosenne etui, świetne :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz