Potrzeba matką wynalazków ...

... a także siłą napędową i motywującą. 
Wiecie same najlepiej, jak ważne jest przy szydełkowaniu dobre oświetlenie. Ja z tym tematem walczę już od dłuższego czasu, teraz kiedy dni są dosyć długie nie jest źle, ale zimą to już szkoda gadać. 

Nie mogę znaleźć lampy idealnej, a może to nie jest wcale wina lampy tylko tych współczesnych żarówek, tego nie wiem.
Jestem natomiast pewna, że mam zdecydowanie za ciemno i dlatego postanowiłam porzucić poszukiwania nowej lampy, a zamiast tego wykorzystać dodatkowe źródło światła.

Wybór padł na małą lampkę nocną, która w oryginale miała jasnobeżowy, materiałowy abażur, który wcale nie przepuszczał światła.

Dla chcącego nic trudnego, materiał został usunięty a na jego miejsce pojawiła się specjalnie w tym celu wykonana serwetka. Żeby uzyskać jak najwięcej światła wybrałam bardzo delikatną, ażurową, tylko odrobinę ją przerobiłam i skróciłam, żeby pasowała.Ponieważ po zdjęciu materiału okazało się, że stelaż składa się tylko z jednej obręczy i przymocowanej do niej za pomocą trzech prętów nakładki na oprawkę żarówki, nie musiałam serwetki w żaden sposób mocować. Wystarczyło ją dobrze rozłożyć.

Zastanawiałam się czy w ogóle krochmalić ten mój nowy abażur, ale jednak zdecydowałam się na to i uważam, że wygląda lepiej.

Właściwie jako ozdoba poduszki, tez ładnie wygląda ;)

Miłego szydełkowania ...


Komentarze

 1. Pięknie to wymyśliłaś gratulacje.Ja z kolei robię kapelusz i muszę więcej pruć niż robić kolejne okrążenia pierwszy raz robię i mam problem od główki z tym rondem.Robię bez schematu.Pozdrawiam i przesyłam trochę chłodu .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kapelusz to jest wyzwanie, jeszcze tak bez schematu :). Życzę chłodu i jak najmniej prucia

   Usuń
 2. Fajny pomysł na wykorzystanie serwetki :) Ciekawa jestem jak wygląda nocą, przy zapalonej żarówce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy pomysł, też jestem ciekawa zdjęcia przy zapalonej lampce :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Spróbuję zrobić, ale nie ręczę za efekt :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie wykorzystana serwetka :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz