Pasiaste mitenki

Nie było to moją pierwotną intencją ale po zrobieniu pasiastego Baktusa stwierdziłam, że zrobię do kompletu mitenki. Wybrałam bardzo prosty wzór, który pokazywałam Wam w listopadowym odcinku "Zainspiruj się w ...".


Po raz kolejny wykorzystałam włóczkę Nako Moher Special Ebruli, dzięki której uzyskałam efekt pasków. 


Mitenki robi się bardzo prosto, wystarczy nabrać na druty liczbę oczek, która da nam pożądaną przez nas długość rękawiczki. Przerabiamy rzędy tak długo, aż szerokość powstałego w ten sposób prostokąta będzie wystarczająca dla naszej dłoni. Zszywamy wzdłuż dłuższego boku, pamiętając o pozostawieniu otworu na kciuk.
 

W tym wzorze bardzo spodobał mi się mankiet jaki tworzy się przez wywinięcie dolnej część mitenki. Ja dodatkowo obrobiłam jego brzeg wzorem muszelek. Jest to ten sam schemat, który zastosowałam do obrobienia szala, lecz zmniejszyłam liczbę słupków do pięciu.  
Włóczka ta nie bez powodu stała się ostatnio moją ulubioną. Oprócz świetnego efektu kolorystycznego jaki uzyskujemy, dzięki zawartości wełny, moheru i akrylu zapewnia nam również dużo ciepła. A do tego rękawiczki są cienkie i bardzo wygodne. 

Miłego wypoczynku :) :)

Komentarze

 1. Kasiu,masz wspaniały komplet jesienny! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne :) Mam coraz większą ochotę na tą włóczkę, jak widzę cuda które z niej tworzysz...

  OdpowiedzUsuń
 3. Będą wyglądać extra w komplecie:) Muszę się rozejrzeć za tą włóczką:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne kolory i na pewno stworzą razem piękny, niepowtarzalny komplet :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz